Pobeda za premijeru

Datum: 03.03.2013 | Kategorija : Vesti

U premijernoj utakmici prolećnog dela Prvenstva Srbije seniori RK Pobednik MOZZART su zabeležili ubedljivu pobedu protiv RK Partizan rezultatom 39-7. Ova pobeda vratila je naš klub na prvo mesto tabele sa maksimalnim učinkom od tri pobede iz tri utakmice i esej razlikom od 93-28.
Po idealnom vremenu za igru seniori Pobednika su već nakon 9 minuta pokazali nadmoć protiv RK Partizan, koji je uspeo da se suprotstavi samo na startu meča. Igrači skrama su bili motivisani i sigurni u skramu, dok su igrači linije bili veoma raspoloženi za eseje i na taj način se u strelce upisali Orlović, Pirković, Živanov i Babić.
Do odlaska na odmor izabranici Mark Barretta postigli su 18 poena i praktično već tada rešili utakmicu u svoju korist. U drugom periodu igre domaći nisu pravili propuste u odbrani, do 70 minuta kada je veliki deo startne postave zamenjen kako bi se zasluženo odmorio, pa je Vukašin Medić iz redova Partizana uspeo da postigne počasni esej, nakon kog je veteran Saša Đukić uspešno šutirao na gol.

Tokom utakmice istakli su se kapiten Kapor sa 14 postignutih poena i otvarač Živanov koji je bio najbolji pojedinac na terenu.
“Ostvarili smo još jednu laku pobedu pred pripreme za završnicu Regionalnog Ragbi Prvenstva što nam je najvažniji cilj ove sezone. Veoma ozbiljno smo pristupili utakmici i na kraju zasluženo stigli do ubedljivog trijumfa. Zahvalio bih se publici i prijateljima kluba što su još jednom došli da nas podrže“,  rekao je Miladin Živanov.

Za RK Pobednik MOZZART nastupali su: Srđan Nikolić, Nikola Rodić, Predrag Vraneš, Branimir Petrović, Nebojša Jovanović, Marko Ristić, Vladimir Radulović, Jerko Labus, Milan Mitrović, Miladin Živanov, Milan Milićević, Ivan Pirković, Milan Orlović, Babić Uroš, Marko Kapor, Stefan Dragutinović, Uroš Vitanović, Mirko Ranković, Vladimir Đukić, Nikola Kostadinović, Jalubani Thulisani, Denis Ćulahović.