Kup izmakao

Datum: 01.07.2014 | Kategorija : Vesti

10509577_10202647809129111_1665472453612233147_n

U nedelju je odigrana utakmica Finala Kupa Srbije u seniorskoj konkurenciji u kojoj je pehar odnela ekipa BRK Crvene Zvezde. Momci u crveno-belom su se u jednoj čvrstoj i borbenoj utakmici, bolje snašli. Krajnji rezultat od 23:18 oslikava stanje na terenu, bilo je veoma neizvesno i uzbudljivo do samoga kraja, ali je pobeda ipak ostala domaćinu. Da su momci u plavo-belom bili bolji u prvom delu utakmice možda je krajnji rezultat mogao da bude i drugačiji. Veliki broj gledalaca je mogao da uživa u odličnoj utakmici.

10481615_10202647803168962_7684473877807012508_n

Od samog starta videlo se da do pehara neće biti lako doći. Obe ekipe su krenulo silovito, bilo je žestoko u svakom kontaktu. Prvi do prednosti  u 11. minutu, stižu plavo-beli i to iz kaznenog udarca. Uspešan je bio Marko Kapor. Nije to vođstvo mnogo potrajalo jer je jednu grešku u odbrani iskoristio Milan Marinković i iz jedne mini kontre uspeo da postigne esej. Neprecizan je posle šuta bio Đorđević. Posle preokreta počinju konstantniji napadi momaka sa Ade, koji igraju veoma dobro u ovom periodu. Plavo-beli prave neke nepromišljene kazne od kojih onu najizgledniju koristi Ranković i povećeva vođstvo na 8:3. Ali nije to bio kraj, posle tog eseja ostalo je još dvadesetak minuta igre. I ona je bila potpuno u znako crveno-belih. Uspeli su u tim naletima da probiju odbranu protivnika, tačnije to je uradio Arsić, koji je solo prodorom položio loptu među stative i olakšao Rankoviću da pogodi za, ispostavilo se, konačnih 15:3 na poluvremenu.

10325524_10202647818849354_5139366679822046531_n

Na poluvremenu je Jovanović napravio jednu izmenu, u igru je na poziciji stuba umesto Srđana Nikolića ušao Vladimir Đukić. Nije mnogo prošlo do prve promene rezultata, tačnije prošlo je tri minuta od početka drugog dela. Opet odbrana nije bila kako treba, što protivnik naravno koristi. Mađanović je postigao esej i povisio na 20:3. Ipak ne predaje se Pobednik. U tim trenutcima daje sve od sebe ne bi li došao u šansu da smanji rezultat. Konstantni napadi se isplaćuju u 48. minutu kada Radulović iz jedne duge akcije, postiže esej i smanjuje na 20:8. Nedugo posle eseja nova izmena kod plavo-belih. U igru ulazi Isailović Marko, umesto Vlade Kušića. Ova promena značila je rotaciju u pozicijama, jer Isailović ulazi na mesto krila, koje mu je odlaskom na prvog centra prepustio Orlović. Ima Pobednik inicijativu u ovom delu igre. Zamenile su se pozicije sa kraja prvog poluvremena. Tada je u vazduhu visio drugi esej. Kada su u igru ušli iskusni Milan Rastovac i Nemanja Simonović umesto Milana Mitrovića i Stefana Dragutinovića, mogla se naslutiti blaga promena u igri jer su njihovi prethodnici bili pod velikim pritiskom. Uvek pozicije talonera i demija mogu puno da utiču na igru. U ovim trenutcima Pobednik ima potpunu terensku inicijativu i postže esej smanjivši na 20:13.Esej je postigao Kapor. Bio je ovo nagoveštaj da se nešto može promeniti, ali nisu tako mislili i crveno beli, uspeli su da igru prebace u polje protivnika i iznude jednu kaznu koju uspešno transformiše kapiten Aleksandar Đorđević. Ništa nije preostalo braniocima trofeja sem da krenu na sve ili ništa. U tim trenutcima ponestalo je sportske sreće i neke izgledne šanse nisu materijalizovane. Ipak na kraju plavo-beli postižu esej, i to ponovo na sličan način kao kod prethodnog  čini Marko Kapor. Ali to je bilo pred sam kraj meča i nove šanse za esej nije bilo. Na kraju konačnih 23:18 i zaslužen trijumf  BRK Crvene Zvezde. Ovom utakmicom je završena sezona ragbija u Srbiji. Čestitamo momcima na osvojenom trofeju.

10449169_10202647822409443_15438219828735681_n

Na kraju treba napomenuti da je ovo bila oproštajna utakmica za naša dva igrača. Kraj karijere za Milana Rastovca i Srđana Nikolića. Obojica igrača su odigrala preko sto utakmica u Pobednikovm dresu čime su ostavili neizbrisiv trag u klupskoj istoriji. Rastovac, bivši trener i kapiten je i jedan od najboljh poentera kako kluba tako i reprezentacije. Hvala im za sve što su za ovaj klub uradili kao igrači, a znamo da će i van njega biti itekako korisni.

Za Pobednik Mozzart su nastupili: Nikolić Srđan, Dragutinović Stefan, Vraneš Predrag, Terzić Dimitrije, Radeka Vlado, Ristić Marko, Radulović Vladimir (5), Kostadinović Nikola, Mitrović Milan, Živanov Miladin, Orlović Milan, Kušić Vlado, Pirković Ivan, Knežević Marko, Kapor Marko (3, 5, 5), Đukić Vladimir, Nikola Rodić,  Simonović Nemanja, Rastovac Milan,  Isailović Marko, Babić Uroš, Nenad Todorović i Milićević Milan.