SRBIJA PORAZILA DANSKU

Datum: 25.04.2015 | Kategorija : Vesti

fff

Reprezentacja Srbije uspela je da savlada nezgodnu Dansku i vrati se kući sa nova 4 boda. Čime se popela na treće mesto u 2C grupi Evropskog Kupa Nacija. Rezultat od 22:25 (19:22) dovoljno govori o neizvesnosti ovog susreta. Pogotovo je bilo napeto u drugom poluvremenu gde su odbrane bile na vrhuncu. Pogotovo je dobra bila odbrana reprezentacije Srbije, koja je u poslednjim minutima uspela da dva puta sa igračem manje izdrži sve nalete domaćina.

Karakter pobedničke ekipe u kakvu reprezentacija Srbije polako izrasta pokazala je pre svega u pošetku meča kada je od početnih minus 10 preokrenula rezultat. Ipak rezultatska klacklica bila je na snazi do 16:15 za Dance. U tim momentima naši postižu esej koji je imao veliki značaj za konačan ishod. Ipak pobedu su osigurala dva kaznena udarca Martića u odlučujućim momentima meča.

Za SRBIJU su igrali: Đukić Vladimir, Istok Totić, Predrag Vraneš, Vlado Radeka, Aleksandar Krstić, Boris Martić, Milan Marinković, Marko Gvozdenović, Igor Dejanović, Andrija Janković, Vitor Ljubičić, Aleksandar Đoršević, Andrej Banduka, Aleksandar Nedeljković, Nikola Arsić, Aleksandar Mađanović, Branimir Petrović,  Uroš Martinović, Mirko Ranković, Predrag Keglić, Dejan Karatrajkovski, Marko Kapor, Marko Knežević.

Poene su postigli: Marko Gvozdenović (5), Nikola Arsić (5), Martić Boris (2,3,2,3) Andrija Janković (5)

Ovom pobedom Srbija se domogla treće pozicije u grupi, ali ukoliko se trend pobeda nastavi i prvo mesto nije nedostižno. Ipak treba biti strpljiv i nastaviti u zarctanom ritmu te se što bolje spremiti za jesenje mečeve.

Čestitamo igračima i stručnom štabu na ovom uspehu i drugom uzastopnom trijumfu.