RK Rad Mozzart-RK Partizan 19:5 (7:5)

Teren: FK Rad, Banjica
Sudije: Dejan Štiglić-glavni sudija, Miroljub Bukvić i Luka Trajković-Pomoćnici
Delegat: Zoran Mičić

Seniorska ekipa RK Rad savladala je goste iz Humske na svom terenu na Banjici. Ovom pobedom overen je ulazak u finale i borba za titulu. Ipak ostala je još jedna utakmica i to sa ovim istim protivnikom pre finalne serija. Iako rezultatski ne toliko značajna biće to dobra prilika za Rad da još više podigne nivo igre i što spremnije dočeka finalne utakmice.

Partizan je izuzetno motivisano ušao u utakmicu nadajući se da će pobedom doći u priliku da se u narednoj utakmici bori za finale. Domaći takav scenario ipak nisu dopustili već pokazali odličnu igru koja ih primiče lideru tabele. Ipak nije sve izgledalo tako lako. Partizan je svoju dobru igru sa početka materijalizovao i postigao vodeći esej na utakmici. Uradio je to veteran u redovima Partizana i bivši reprezentativac Blagoja Jovanović u 25. minutu. Takav razvoj situacije nije obeshrabrio domačina koji silovito napada u narednih desetak minuta. Esej međutim dolazi iz dobre odbrane. Jak presing na Partizan u njihovih 22 metra prisiljava ih na grešku. Jedan ishitren pas preseca Pirković i poravnava rezultat u 35. minutu. Kako je esej bio u središte gola, Babiću je ostao rutinski deo za vođstvo od 7:5. Do kraja prvog dela nije bilo većih uzbuđenja.

111

U drugom poluvremenu viđena je rovovska borba za svaki pedalj terena. Bilo je veoma napeto i neizvesno što je rezultat i pokazivao. Par izmena kod domaćina dobro dolaze ekipi i sa novim snagama Bulatovićem i Vukovićem koji su zamenili Todorovića i Dragutinovića, kreću još silovitije. Ti napadi su na kraju rezultirali esejem kog postiže veteran Vuković i donosi blagu psihičku predost pred nastavak. Nisu se crno-beli predavali ni tada. Imali su par dobrih prilika za poravnavanje  rezultata ali nedostajalo je u završnim trenutcima malo sportske sreće. A tu sreću su sprečili igrači Rada, koji su u odsudnim momentima bili neprobojni za protivnika. U igru redom uazili svi igrači sa Radove klupe, tako da tempo u igri domaćih nije opadao do samog kraja. To na kraju donosi prevagu.U jednom dobrom napadu akciju kruniše Branimir Petrović i time stavlja tačku na pitanje o pobedniku ovog susreta. Babić je bio uspešan iz transformacije i time je postavio konačnih 19:5.

Treba čestitati obema ekipama na pruženoj igri ali svakako sve pohvale Radu na prikazanoj igri i overavanju finala.

Za RK Rad nastupili su: 1. Dimitrije Terzić, 2. Stefan Dragutinović, 3. Uroš Martinović, 4.Dušan Ćirković, 5. Branimir Petrović (5), 6. Vladimir Radulović, 7. Nikola Kostadinović, 8. Vlado Radeka, 9. Mladen Stošić, 10. Marko Isailović, 11. Uroš Babić (2,2), 12. Nenad Todorović, 13. Ivan Pirković (5), 14. Marko Knežević, 15.  Miladin Živanov, 16. Goran Vuković (5), 17. lazar Arbutina, 18. Đorđe Stanković, 19. Mirko Ranković, 20. Luka Bulatović, 21.Milan Mitrović, 22. Milan Milićević

Više slika sa utakmice možete pogledati ovde.