ПАРТИЗАН ИЗНЕНАДИО РАД

Datum: 16.05.2016 | Kategorija : Vesti

Screenshot_7

Да се трка за сениорски трофеј озбиљно захуктава и компликује, показала је утакмица на Ади Циганлији између домаћих рагбиста Партизана и наших Радоваца. Црно-бели су успели да се реванширају за пораз у претходном мечу и тако победом 25-15 донесу неизвесност у првенство А групе за сениоре.

Партизан је више него решено ушао у овај сусрет и од самог старта навалио на нашу одбрану свом расположивом силом. Наша одбрана је први пут поклекла већ у 4. минуту и дозволила Николи Глишићу да донесе својој екипи рано вођство и конверзијом Прерадојевића постави резултат 7-0. Рано постигнути поени су додатно мотивисали играче Партизана који крећу још жешће са нападима и непрестано стављају одбрану  Рада, нарочито задњу линију одбране, на велика искушења. У тим моментима шкрипало је у том делу екипе. Есејима сјајног Дејановића са позиције аријера и незауставлјивог Срећковића на крилу, Партизан одлази на полувреме поприлично убедљиво. Да ситуација буде још лошија постарао се млађани Андрић који погађа дропкик и одводи свој тим на 20:0.

Након оваквог шок полувремена, гледаоци на трибинама поред београдског мора, очекивали су да ће Црно-бели дотући играче Рада и убедљиво славити на овом сусрету. Да тако не мисле играчи екипе  предвођене тренером Миланом Орловићем, показао је талонер нашег тима Младен Стошић ефектним есејем већ на почетку другог полувремена. Напади наше екипе су били све организованији и опаснији, али нажалост не и довољни за преокрет. Искусни Крстић је из контра напада постигао додатних, показало се и последњих, пет поена за Партизан и тако донео предност од 25-5. Утакмица од тог момента протиче у знаку момака у плавој опреми. На нашу жалост, есеји Ракића и Марка Ристића нису били довољни чак ни за бонус бод на овој утакмици. Резултат 25-15 осликава велику борбу у другом полувремену и сасвим другачију слику у односу на први део меча.

Честитамо играчима обе екипе на великој борби, рагбистима Партизана на важној победи и останку у трци за титулу. Наши момци ће већ наредне недеље имати прилику да против актуелног шампиона Србије и првопласиране екипе БРК Црвена Звезда покажу да је утакмица  за нама само тренутни пад форме. Уверени смо да ће стручни штаб извући поуке и исправити грешке виђене нарочито у првом делу ове утакмице.

РК Партизан: 1.Јоксимовић, 2.Медић, 3.Станић, 4.Сретковић, 5.Ницић, 6.Ненадовић, 7.Крстић, 8.Прерадојевић, 9.А. Радић, 10.Љубичић, 11.Б. Радић, 12.Шошић, 13.Глишић, 14.Срећковић, 15.И. Дејановић, 16.Спасеновић, 17.Димић, 18.Стаменковић, 19.в. Дејановић.

РК Рад МОЗЗАРТ: 1.Ђукић Владимир, 2.Стошић Младен, 3.Мартиновић Урош, 4.Ранковић Мирко, 5.Флори Дејан, 6.Манчић Борис, 7.Петровић Бранимир, 8.Ристић Марко, 9.Митровић Милан, 10.Живанов Миладин, 11.Кнежевић Марко, 12.Тодоровић Ненад, 13.Радуловић Владимир, 14.Љубичић Станислав, 15.Бабић Урош, 16.Вранеш Предраг, 17.Септеу Данијел, 18.Богдановић Милан, 19.Николић Стеван, 20.Ракић Милан, 21.Станковић Ђорђе, 22.Коњевић.23. Драгутиновић Стефан