ПАРТИЗАН БОЉИ НА АДИ

Datum: 10.10.2016 | Kategorija : Vesti

ppppp

У недељном сусрету, након велике борбе, играчи Партизана су надиграли рагбисте Рада резултатом 10-27 (5-17). Била је то утакмица осмог, претпоследњег кола првенства Србије за сениоре.

Екипа Рада је од судијског звиждука судије Мирољуба Буквића кренула доста нервозно и направила велики број казни на целом сусрету. То нам се осветило већ у десетом минуту, када млади Андрић доводи Партизан у прво вођство 0-3. Након тога је уследила офанзива играча Рада на све линије одбране гостију и након одличног продора тандема из прве линије, капитена Ђукића и талонера Родића, муњевиту акцију крунише сјајним есејем Живанов и доводи “Грађевинаре” у предност од 5-3. Када смо помислили да ствари постављамо на своје место, несмотреност искусног Бабића наком постигнутог есеја резултира жутим картоном. Екипа црно-белих користи ову бројчану неједнакост и до краја полувремена постижу два есеја и након сигурних трамсформација Андрића одлазе на одмор са резултатом 5-17 на свом конту. Пре краја полувремена и Живанов добија жути картон, па наша екипа чак двадесет минута игра са играчем мање.

И у другом делу сусрета наши плави настављају са нервозом у игри, праве велики број казни, што опет користи Андрић и повећава скор своје екипе на 5-20. Следи период игре када екипа Рада показује своју препознатљиву игру и жестоко напада и  након акције са великим бројем фаза есеј постиже Драгутиновић који смањује на 10-20. До краја утакмице, иако је екипа Рада изменама подигла темпо и упорно нападала,  рагбисти Партизана користе још једну изгледну ситуацију за постизање есеја и након још једног претварања Андрића постављају коначних 10-27.

За РК Рад су наступили: Владимир Ђукић, Никола Родић, Срђан Николић, Милан Радовић, Стефан Драгутиновић, Лука Нешић, Урош Славић, Мирко Ранковић, Давид Ћирић, Стефан Јерковић, Урош Бабић, Марко Ристић, Миладин Живанов, Лука Славић, Владимир Радуловић, Јован Бојовић, Стеван Николић, Дејан Флори, Аљоша Аврамовић, Марко Капор, Милан Орловић, Душан Вишњић.

Честитамо играчима Партизана. Посебне честитке иду млађаним Аврамовићу и Вишњићу, нашим седамнаестогодишњацима, који су дебитовали за сениорски први тим. У периоду који следи- утакмица за крај првенства са екипом БРК Црвена Звезда као и термини резервисани за репрезентацију, на свим играчима и на стручном штабу је да кроз напоран рад подигну форму пред Куп. Да подсетимо, управо нам је екипа црно-белих  противник  у четвртфиналу. Само јако, горе главу и САМО РАД!