ПРВЕНАЦ ПАНЧЕВАЦА

Datum: 17.10.2016 | Kategorija : Vesti

12294712_1638230593117936_2660304672132015147_n

У другом колу првенства Србије, наши кадети су поражени од вршњака из Панчева резултатом 20-17. Био је ово први пораз наших момака, у једном занимљивом и неизвесном сусрету.

“Вепрови” су од самог старта кренули снажно, осокољени подршком публике на терену СЦ Младост. Већ у десетом минуту, судија Александар Лелик је потврдио постигнути есеј Страхиње Антића за прво вођство плавих из Панчева 5-0. Није дуго требало играчима Рада да консолидују своје редове и из одличне акције изједначе на 5-5 преко расположеног Уроша Обрадовића. Када се мислило да ће такав резултат остати и на полувремену, Драган Ковачевић пробија линију одбране наших кадета и поставља коначан резултат првог полувремена: 10-5.

У наставку је Динамо 1954 боље отворило утакмицу и у 40. и 51. минуту постиже два ефектна есеја и повећава на 20-5. Тада екипа са Бањице, вођена саветима тренера Марка Ристића, појачава притисак на одбрану домаћина што је и уродило плодом у 55. минуту, када Страхиња Стојиљковић постиже есеј а затим и претварање за 20-12. До краја ове сјајне утакмице, момци са арматуром на грудима преузимају иницијативу, приморавају домеће играче да праве велики број грешака и кажњавају их још једним есејем Стојиљковића за, испоставиће се, коначних 20-17. До краја нисмо успели да преокренемо резултат у нашу корист, иако смо имали напад за победу.  Играчи Динама су сјајном игром успели да савладају госте из Беогрда и унесу велику неизвесност у кадетско пвенство. Ова млада екипа је одличан показатељ како се за кратко време радом и упорношћу може направити перспективан колектив младих рагбиста. Честитамо им на првој победи. Честитамо и нашим кадетима који су увидели да је само напорни тренинг кључ за успех и напредак. Са нестрпљењем ишчекујемо још један сусрет ове две екипе, уверени да нас још једном чека одличан рагби. САМО РАД!

За РК Рад су наступили: Алекса Фуштић, Милан Трујкић, Немања стошић, Феђа Антанасијевић, Дарко Живковић, Добривоје Лојаница, Матија Виторовић, Страхиња Стојиљковић, Урош Обрадовић, Матија Мујовић, Реља Пећанац, Кристијан Хајдин.